Trekking, czyli aktywne spędzanie czasu

Aktywne spędzanie czasu na łonie przyrody to najlepszy sposób na zdrowy relaks. Jeżeli czujecie się przytłoczeni pracą za biurkiem i brak wam ruchu, to przygotowaliśmy dla was poradnik z doskonałym pomysłem, jak skutecznie odpocząć.

Czym jest trekking i jakie są jego korzyści?

W najprostszym rozumieniu trekking można zdefiniować jako wędrówkę, czasami wielodniową, w dzikich terenach, gdzie można wciąż obcować z naturą. Nie jest to wyścig czy maraton, dlatego każdy, niezależnie od swojej kondycji fizycznej, będzie w stanie sprostać wyzwaniu. Podróż przez teren pozwoli odprężyć umysł, dostarczy wszystkim zmysłom niezwykłych doznań, a ponadto wprawi w ruch całe ciało.

Należy zwrócić uwagę, że w dawnych czasach ludziom wędrówka nigdy nie była obca. Przemieszczające się plemiona zmieniały swoją lokalizację i ten instynkt wciąż tkwi w każdym człowieku. W XXI wieku to niezaspokojone pragnienie podróży tym bardziej daje się we znaki wszystkim osobom, które prowadzą regularny tryb życia, kursując pomiędzy pracą a domem. Daje to okazję na oderwanie się od obowiązków.

Jak zacząć przygodę z trekkingiem?

Najprościej znaleźć firmę, która prowadzi wyjazdy trekkingowe. Slow and Active to specjaliści, którzy organizują wyjazdy dla aktywnych, zbierając kameralną grupę poszukiwaczy przygód. Należy zwrócić uwagę na fakt, że trekking wcale nie musi oznaczać wędrówki na piechotę. Formą wędrówki mogą być również wszelkiego rodzaju wycieczki rowerowe, spływy kajakowe lub nawet skoki na nartach skiturowych. Sam trekking podzielić można  na pomniejsze kategorie:

  • trekking tropikalny,
  • trekking pustynny,
  • trekking polarny,
  • trekking lodowcowy,
  • trekking rzeczny.

Oprócz tego wyróżnia się również trekkingi letnie oraz zimowe, w zależności od sezonu, w którym mają one miejsce.

Czy w przypadku trekkingu należy korzystać z drogiego sprzętu? Nic bardziej mylnego. Dobre ubranie, buty trekkingowe, namiot, śpiwór i termos w zupełności wystarczą!

Zapraszamy do odwiedzenia witryny Slow and Active, gdzie wspaniałe wyjazdy już czekają: https://slowandactive.pl.

Na stronie slowandactive.pl są dostępne m.in. wyjazdy trekingowe na Bałkany, na Sardynię i do Portugalii.